петок, 10. јули 2020. Вести денес: 154
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Вести

ЦРН ПОНЕДЕЛНИК: 89 новозаразени со коронавирус, починаа седум лица

ЦРН ПОНЕДЕЛНИК: 89 новозаразени со коронавирус, починаа седум лица

Во земјава денеска се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирус.

Од Институтот за јавно здравје, за МИА наведоа дека во изминатото деноноќие починале седум лица инфицирани со Ковид-19.

Министерот за здравство Венко Филипче ќе одржи прес-конференција во 15:00 часот за најновите информации со ситуацијата со Ковид-19.

Парламентарни избори 2020