сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 27
home Вести

ЦРН КОВИД ДЕН ВО МАКЕДОНИЈА: Починаа две млади родилки, едното бебе во критична состојба!

ЦРН КОВИД ДЕН ВО МАКЕДОНИЈА: Починаа две млади родилки, едното бебе во критична состојба!

Две родилки починаа во болница во последното деноноќие како последица на ковид-19, дознава Плусинфо.

Двете биле второротки и биле во мошне тешка состојба. Едната имала 33, другата 32 години. Бебето на едната родилка е испуштено дома во добра општа состојба, а другото бебе е во критична состојба.

Повеќе информации се очекуваат од здравствените институции во текот на денот.

Коронавирус