сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 28
home Вести

ЦРН ДЕН ВО МАКЕДОНИЈА: 23 и 29 годишник се меѓу починатите девет лица од коронавирус во Македонија

ЦРН ДЕН ВО МАКЕДОНИЈА: 23 и 29 годишник се меѓу починатите девет лица од коронавирус во Македонија

Во последните 24 часа се направени 1404 тестирања, а регистрирани се 98 нови случаи на ковид-19 во:

-Скопје 50
-Куманово 6
-Штип 4
-Прилеп 5
-Тетово 7
-Струга 3
-Велес 1
-Битола 4
-Охрид 2
-Гостивар 1
-Струмица 9
-Крива Паланка 1
-Кочани 1
-Берово 1
-Делчево 2
-Кичево 1

Починати се 9 лица, од Крива Паланка (52г), двајца од Гостивар (60г и 62г), од Куманово (60г), од Велес (70г), двајца од Скопје (71г и 23г), двајца од Струмица (29г и 44г).

Локални избори 2021