вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 183
Во живо

Вонредна пресконференција на ВМРО-ДПМНЕ: Објава на нови шокантни детали од злоупотребата на институциите со цел притисок врз граѓаните да гласаат за СДСМ

home Вести

Ципрас за „Етнос“: Македонска нација не постоела никогаш

Ципрас за „Етнос“: Македонска нација не постоела никогаш

Грчкото радио 24/7 ја пренесува најавата за интервјуто во кое грчкиот премиер Ципрас зборува за преговорите со Скопје и „го опишува името што грчката влада е спремна да го прифати“.

Ципрас во интервјуто вели- „Македонската нација никогаш не постоела“…

„Македонската нација никогаш не постоела“- изјавил грчкиот премиер Алексис Ципрас во интервју за неделното издание на „Етнос“.

Грчкото радио 24/7 ја пренесува најавата за интервјуто во кое тој зборува за преговорите со Скопје и „го опишува името што грчката влада е спремна да го прифати“.

Во интервјуто што ќе се објави утре, Ципрас зборува за преговорите за името, за тригодишната влада на СИРИЗА, за долгот и за можните кредитни линии, за реформите.

Најнови вести

Локални избори 2021