вторник, 22. јануари 2019. Вести денес: 0
home Вести

Ципрас на Твитер: „Договорот не препознава македонска нација”

Ципрас на Твитер: „Договорот не препознава македонска нација”

„Договорот не ја признава македонската нација, го признава само правото на нашите соседи на самоопределувањe”, напиша меѓудругото грчкиот премиер Алексис Ципрас на Твитер.