петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 25
home Вести

Циклон кон Македонија – Подгответе се за драстична промена викендов

Циклон кон Македонија – Подгответе се за драстична промена викендов

Времето ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд, претежно во западните делови.

За време на викендот ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд и со засилен јужен ветер.

Во сабота врнежите ќе бидат претежно во западните делови, а во недела насекаде и ќе бидат пообилни, локално во форма на невреме.

Од понеделник ќе дува северозападен ветер и температурите ќе бидат во опаѓање.

 

Коронавирус