среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Вести

Чулев: Земавме изјава од Дончев, на ред е ОЈО да одлучи како ќе постапува

Чулев: Земавме изјава од Дончев, на ред е ОЈО да одлучи како ќе постапува

Во денешното интервју на Канал 5 дадов одговор на прашањата поврзани со денешното повикување во полициска станица на поранешниот директор на Фондот за здравство, Ден Дончев.

На покана на Министерството за внатрешни работи тој денес бил во полициската станица Карпош каде од страна на инспектори од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал се извршени разговори. Податоците и информациите кој тој ги изнел за време на разговорот ќе бидат доставени во форма на известување до ОЈО и понатамошното постапување ќе зависи од насоките кои ќе бидат дадени од нивна страна.

Фејсбук статус на техничкиот министер во МВР, Наќа Чулев.

 

Коронавирус