петок, 30. јули 2021. Вести денес: 38
home Вести

Чулев: Строго ќе се санкционираат активностите во насока на поткуп на гласачи

Чулев: Строго ќе се санкционираат активностите во насока на поткуп на гласачи

Министерот за внатрешни работи на Република Македонија, Наќе Чулев денес на 29.06.2020 оствари средба со граѓаните од Шуто Оризари со претставници на ромските организации заради промоција на изборен спот и постери.

Тој ги информираше граѓаните, дека во соработка со ДИК и ОБСЕ, министерството за внатрешни работи најригорозно ќе ги санкционира сите оние активности кои што ќе бидат превземени во насока на поткуп на гласачи, на заплашување, на уцени и на било каква манипулација со гласовите на граѓаните на Македонија.

Целата изјава на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, можете да ја слушнете во продолжение.

 

Коронавирус