недела, 5. јули 2020. Вести денес: 98
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Чулев: Пред вистината и боговите молчат, а со лагата се служат луѓето кои се во паника

Чулев: Пред вистината и боговите молчат, а со лагата се служат луѓето кои се во паника

Пред вистината и боговите молчат, а со лагата се служат луѓето кои се во паника, страв или пак недозволно ја владеат материјата за која зборуваат. Во конкретниот случај мислам дека збор станува за сите три работи.

Фејсбук статус на Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев.

Парламентарни избори 2020