четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 196
home Вести

Чулев позитивен на ковид: Не успеав до крај да се одбранам од вирусот

Чулев позитивен на ковид: Не успеав до крај да се одбранам од вирусот

Поранешниот министер за внатрешни работи и директор на Агенцијата за разузнавање, Наќе Чулев, е позитивен на Ковид-19.

„За жал, и покрај сериозната претпазливост, не успеав до крај да се одбранам од вирусот кој многу често знае да биде непредвидлив и чуден. Во овој момент се чувствувам добро, немам посериозни здравствени проблеми и се лекувам во домашни услови. Апелирам до сите вас да водите грижа за своето здравје и да се придржувате до препораките за заштита на здравјето“, напиша тој на фејсбук.

Почитувани,

Во текот на изминатите денови направив тест за кој денес добив позитивен резултат за Ковид 19. За жал и…

Posted by Наќе Чулев on Friday, October 30, 2020

Најнови вести

Коронавирус