недела, 16. јануари 2022. Вести денес: 112
home Вести

Чулев: По одлуката на ДИК, Ристо Ставревски е нов началник на СВР Скопје

Чулев: По одлуката на ДИК, Ристо Ставревски е нов началник на СВР Скопје

Државната изборна комисија се прогласи за ненадлежна да одлучува по барањето на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, за неговото решение Ристо Ставревски да биде началник на СВР Скопје.

Министерот Чулев за Фокус потврди дека со одлуката на ДИК, неговоро решение е конечно иако дополнителниот заменик министер Славјанка Петровска не стави потпис на неговото решение бидејќи Ставревски го имало во „бомбите“.

Коронавирус