вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Чулев од Табановце: За нас зачувувањето на човечките животи е примарната мисија

Чулев од Табановце: За нас зачувувањето на човечките животи е примарната мисија

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев е на граничниот премин Табановце.

-Изразив благодарност и поддршката на полициските служебници. Одлуките на владата се спроведуваат во целост. Активно работиме во соработка со медицинските власти да овозможиме непречен влез на тешките товарни возила и достава на потребните намирници до граѓаните. За нас зачувувањето на човечките животи е примарната мисија на којашто целосно ќе и се посветиме во периодот пред нас, истакна тој.

Коронавирус