четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 2
home Вести

Чулев: МВР изгуби голем професионалец

Чулев: МВР изгуби голем професионалец

Утрово со неверување ја примив веста дека синоќа на Инфективната клиника во Скопје починал Игор Ангеловски – Гиле. Тој беше вработен во Министерството за внатрешни работи и за време на техничката Влада од моја страна беше назначен за Началник на Секторот за внатрешни работи во Велес, стои во Фејсбук статусот на поранешниот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев.

– Игор беше исклучително храбро и силно момче, спортист и полициски службеник во вистинска смисла на зборот. Позади себе ја имаше поминато речиси цела хиерарска поставеност во полицијата. Беше чесен и одговорен човек кој ја сакаше својата работа и со целото свое срце беше посветен на работните обврски во Министерството за внатрешни работи.
МВР изгуби голем професионалец, сите ние кои го познававме изгубивме вистински пријател, а неговото семејство го изгуби столбот, тој беше сопруг и татко на две деца.
Нема зборови со кои може да се долови тагата и болката од прераната загуба на младиот живот.
Почивај во мир Игор!, пишува тој.

Најнови вести

Коронавирус