петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 108
home Вести

Чулев: Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

Чулев: Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија  беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за КУРИР.

-Од него беа побарани информации во врска со кривично-правните настани објавени во медиумите. Од него е земен исказ и заедно со добиените информации и сознанија изготвено е известување и доставено е до ОЈО. Ние пак како МВР чекаме понатамошни насоки и инструкции од ОЈО, откри Чулев.

Целото интервју со Чулев погледнете го во продолжение

Коронавирус