сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 114
home Вести

Чулев: И понатаму продолжуваат притисоците и реваншизмот врз вработени во Министерството за внатрешни работи

Чулев: И понатаму продолжуваат притисоците и реваншизмот врз вработени во Министерството за внатрешни работи

‼️И понатаму продолжуваат притисоците и реваншизмот врз вработени во Министерството за внатрешни работи.

✅ Конкретниот пример споделен од страна на доскорешниот Началник на СВР Скопје говори за класично поигрување со човечките животи и деградација на професионалци, преку грубо кршење на законите, а исклучиво во насока на политизација и партизација на полицијата.

🗣 Апелирам до меѓународните партнери итно да го спречат и да стават крај на дискриминацијата и деградација на професионалниот кадар во МВР.

‼️И понатаму продолжуваат притисоците и реваншизмот врз вработени во Министерството за внатрешни работи.

✅ Конкретниот…

Posted by Наќе Чулев on Friday, November 20, 2020

Коронавирус