недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 90
home Вести

Чулев: 5.000 обрасци за пасоши ќе пристигнат денес, МВР ќе постапи по барањата на граѓаните

Чулев: 5.000 обрасци за пасоши ќе пристигнат денес, МВР ќе постапи по барањата на граѓаните

5.000 обрасци за патни исправи ќе пристигнат во текот на денешниот ден, информираше министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес-конференција.

-Без оглед на ситуацијата МВР ќе постапи по барањата на граѓаните. До 24 март ќе биде извршена набавката на преостанатите 140.000 обрасци, истакна Чулев.

Коронавирус