петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 4
home Вести

Чудна временска прогноза до крај на август: Следат пресврти со времето

Чудна временска прогноза до крај на август: Следат пресврти со времето

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и ветровито со умерен, а долж Повардарието со засилен северен ветер.

Максималната температура ќе се двужи од 26 до 33 степени.

Во Скопје променливо облачно и ветровито со засилен северен ветер и температура до 28 степени.

Во петок се уште ќе има услови за локален дожд. Од сабота следува период на стабилно време со постепен пораст на температурата.

Ова е временската до крај на месец.

Коронавирус