петок, 7. август 2020. Вести денес: 101
home Вести

Чомовски: СДСМ не успеа да го изгради автопатот Кичево – Охрид

Чомовски: СДСМ не успеа да го изгради автопатот Кичево – Охрид

Денес во „Утрински Брифинг“ гостуваше генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 3, Игор Јанушев. Во текот на дебатата се отвори темата за автопатот Кичево – Охрид каде што новинарот Чомовски призна дека СДСМ не успеа да го изгради.

„Иако Заев и Љупчо Николовски ветуваа дека 2020-тата година ќе биде готов, па испумпаа едно 150 милиони евра дополнително ако не се сеќавате“, појасни Јанушев.

„Еве за прв пат ќе ви дадам за право дека не успеаја да го направат“, истакна Чомовски.

На ова Јанушев уште запраша каде отидоа 150 милиони евра, ако автопатот не е завршен.

Јанушев истакна – „За сето ова ќе одговараат сите“.

Чомовски се надоврза со реченицата – „Дај Боже“.

Коронавирус