вторник, 9. март 2021. Вести денес: 19
home Вести

Чомовски до Заев: Правам интервју со аболиран криминалец

Чомовски до Заев: Правам интервју со аболиран криминалец

Вчера Зоран Заев имаше интервју за емисијата „Трилинг“. Во еден момент водителот Горазд Чомовски му рече на Заев дека има интервју со аболиран криминалец.

„Премиер на крајот од разговорот најавувајќи ја оваа емисија пријател ми вели кој ти е гостин во „Трилинг“, јас велам премиерот Зоран Заев. Рече пријателот не сакаш да правиш интервју со Никола Груевски бидејќи е криминалец, а правиш интервју со аболицираниот Зоран Заев“, нагласи Горазд Чомовски.

Чомовски го потсети Зоран Заев дека го аболицираше Бранко Црвенковски.

Коронавирус