вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 35
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Иванка Василевска и Орце Ѓорѓиевски во Козјак за Успение на Пресвета Богородица

Членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Иванка Василевска и Орце Ѓорѓиевски во Козјак за Успение на Пресвета Богородица

По повод христијанскиот празник Успение на Пресвета Богородица, членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ,  Иванка Василевска и Орце Ѓорѓиевски, присуствуваа на свечената литургија во црквата Свети Ѓоргија во село Козјак.