вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Членови на СДСМ со закани до Геровски: Ќе видиш како ќе завршиш

Членови на СДСМ со закани до Геровски: Ќе видиш како ќе завршиш

Членови на СДСМ со сериозни закани кон новинарот Бранко Геровски. Имено на неговиот Фејбук профил, член на СДСМ му испраќа сериозни закани на новинарот „Ти само јади гомна, ќе видиш како ќе завршиш“ е заканата која ја доби Геровски.

Како што пишува Геровски во еден од коментарите станува збор за личност вработена во Државниот Архив.  Останува да видиме дали МВР ќе реагира на овие закани упатени кон новинарот.

Најнови вести

Коронавирус