четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 50
home Вести

Член на СДСМ: Гоце Делчев од секогаш бил и ќе остане Бугарин!

Член на СДСМ: Гоце Делчев од секогаш бил и ќе остане Бугарин!

Таканаречениот “инфлуенсер” и член на СДСМ Алекс Сиљановски предизвика реакции на социјалните мрежи откако јавно порача дека Гоце Делчев е и секогаш бил Бугарин.

“Гоце Делчев од секогаш бил и ќе остане Бугарин!”, напиша Сиљан во одговор на дебата на Твитер.

Изјавата на активистот на СДСМ доаѓа еден ден откако лидерот на партијата најави дека ќе се договори со Бугарија за Гоце Делчев а бугарскиот вицепремиер Каракачанов се закани дека ако Македонија не ја смени историјата нема да ги започне преговорите со ЕУ.

Сиљановски пред изборите објави дека станал член на СДСМ и повика да се гласа за коалицијата со БЕСА.

Локални избори 2021