недела, 29. јануари 2023. Вести денес: 47
home Вести

Чилиманов: Денес разбрав дека казната „доЖивотен затвор“ значела да лежиш затвор додека не дојде Животот на Зоран Заев, Оливер Спасовски и Катица Јанева

Чилиманов: Денес разбрав дека казната „доЖивотен затвор“ значела да лежиш затвор додека не дојде Животот на Зоран Заев, Оливер Спасовски и Катица Јанева

 Новинарот Цветин Чилиманов денеска сподели Фејсбук статус во кои вели дека казната доживотен затвор значела да лежиш затвор додека не дојде СДСМ на власт.

-Јас дури денес разбрав дека казната “доЖивотен затвор” значела да лежиш затвор додека не дојде Животот на Зоран Заев, Оливер Спасовски и Катица Јанева (дури и ако си човекот поради кого Заев и шарените цел плоштад го боеа во црвена боја), стои во неговиот пост на Фејсбук.

Најнови вести