вторник, 26. септември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Чибишев: По апелите на докторите од Тетово, надлежните ништо не превземаа

Чибишев: По апелите на докторите од Тетово, надлежните ништо не превземаа

Што е превземено во Тетово надвор од вообичаените, стандардни епидемиолошки мерки? Ништо!

Ова го истакна доктор Андон Чибишев во синоќешното гостување на телевизија Алфа.

-Имаше апели од докторите во Тетово кои навистина веќе не можеа да ја издржат таа ситуација. Имаа огромен наплив на пациенти на кои што не можеа да им пружат квалитетна здравствена услуга. Бараа да се затвори Тетово, да се затвори градот на одреден период додека малку не се смири ситуацијата. Нашите надлежни органи ништо не превземаа, оцени Чибишев.

Најнови вести