сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 5
home Вести

Чибишев до Исмаиловска: Гнасна лага!

Чибишев до Исмаиловска: Гнасна лага!

Поранешниот пратеник, Андон Чибишев, на својот Фејсбук профил, напиша статус на кој се спротиставува на кажувањата на пратеничката Нола Исмаиловска-Старова.

Гнасна лага! Јас бев пратеник од 2014 до 2016 година. Немаше никакви условивања, а најмалку за гласање за промена на името. Срамота!

Коронавирус