среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 114
home Вести

Чибишев: Додека немаме вакцини и имаме најмногу изгубени животи во регионот, Заев доби доверба на влада со 62 пратеника

Чибишев: Додека немаме вакцини и имаме најмногу изгубени животи во регионот, Заев доби доверба на влада со 62 пратеника

Докторот Андон Чибишев преку статус на Фејсбук пишува дека покрај тоа што немаме вакцини имаме и најмногу загубени животи во регионот, а згора на тоа Заев ја доби довербата на 62 пратеника во собранието.

-Немаме вакцини и кој знае кога ќе добиеме, имаме најмногу изгубени животи во регионот, шампиони сме во корупција, секојдневно безмилосно се задолжуваме, економијата е во кома, правосудството е во безсознание, образованието во тешка состојба.
Ама затоа, Владата на Зоран Заев ја доби довербата на 62 пратеници во Собранието.
Жално!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

 

Коронавирус