четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Четврток и петок неработни денови- Детална временска за продолжениот викенд

Четврток и петок неработни денови- Детална временска за продолжениот викенд

Пред нас е уште еден продолжен викенд. Во четврток е неработен ден за Власите, а во петок Македонија го празнува денот на Светите браќа Кирил и Методиј кои се основоположници на словенската писменост па оттука ве информираме дека работната недела ќе трае пократко.

Согласно Законот за празници дека петок е неработен ден информираше Министерството за труд и социјална политика.

После овој празник, следен неработен ден е вторник, 4 јуни Рамазан Бајрам, првиот ден на Рамазан Бајрам.

Коронавирус