четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 93
home Вести

Четворица од загинатите патници во сообраќајната несреќа во Бугарија се од Дебар

Четворица од загинатите патници во сообраќајната несреќа во Бугарија се од Дебар

Меѓу загинатите патници од Македонија во автобуската несреќата што се случи во Бугарија се и четворица жители на општина Дебар.

Од општина Дебар неофицијално потврдуваат дека станува збор за С.М.(1971) и неговата сопруга З.М.(1973) од Дебар и сопружниците Е.Р. (1980) и А.Р.(1984) од село Косоврасти и додаваат дека сепак чекаат официјална потврда од надлежните.

С.М. и Е.Р. биле вработени во Одделението за внатрешни работи во Дебар.

На социјалните мрежи веќе се изразува сочувство до нивните семејства.

Коронавирус