понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Четири нови смртни случаи од коронавирус во Македонија

Четири нови смртни случаи од коронавирус во Македонија

Министерството за здраство информираше дека како причина од Ковид-19 во изминатите 24 часа во Македонија починаа четири лица.

Како што се наведува во извештајот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациент од Скопје на возраст од 62 години, а во ГОБ „8 септември“ почина пациентка од Гостивар на 59 години.

Во денешниот извештај на Институтот се евидентирани и две починати лица од околината на Куманово, на возраст од 72 и 79 години, пациентка која се лекувала во домашни услови и пациентка која се лекувала на инфективното одделение во болницата во Куманово.

ЕУРО 2020

Македонија