сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 23
home Вести

Четири неработни денови пред нас – после Велигден уште еден продолжен викенд

Четири неработни денови пред нас – после Велигден уште еден продолжен викенд

Следниот неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Македонија е 6-ти април (Велики петок, а после викендот исто така неработен ден ќе биде и вториот ден од Велигден, 9-ти април, што значи дека следуваат 4 споени неработни денови.

После големиот празник следниот неработен ден е вторник 1. мај. Споен викенд ќе имаме и на 24 мај  (четврток) кој е неработен ден за сите граѓани на Македонија, а денот потоа, 25. мај (петок) е Духовден, кој е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед.

Коронавирус