сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 73
home Вести

Четири деца со симптоми на грип хоспитализирани на Детската клиника

Четири деца со симптоми на грип хоспитализирани на Детската клиника

На Универзитетската Клиника за детски болести во моментов се хоспитализирани четири деца со симптоми на грип, информираат од таа јавна здравствена установа.

Децата, како што посочуваат, се на возраст од една до седум години и меѓу нив нема тешко болни, ниту во животозагрозувачка состојба.

Коронавирус