четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 135
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Вести

Честитката од Алексис Ципрас до Заев всушност била лажна вест

Честитката од Алексис Ципрас до Заев всушност била лажна вест

Лажна беше информацијата која што ја објавија дел од медиумите во Македонија дека наводно поранешниот премиер Алексис Ципрас преку социјалната мрежа на Твитер испратил честитка за постигнатиот договор со ДУИ.

Ваквата вест предизвика бура на реакции кај корисниците на социјалните мрежи, притоа коментирајќи ја вавката не точна информација.


Инаку, денеска претходно беше постигнат договор за состав на нова Влада помеѓу СДСМ и ДУИ.

Коронавирус