вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 82
home Вести

Честитка од генералниот секретар на ЕПП за роденденот на ВМРО-ДПМНЕ

Честитка од генералниот секретар на ЕПП за роденденот на ВМРО-ДПМНЕ

Генералниот секретар на ЕПП, Aнтонио Лопез Истуриз денеска испрати честитка со која на ВМРО-ДПМНЕ и го честита 21 роденден.

-На 17 јуни, пред точно 31 година, Вашата партија беше основана, a Вие сте денес собрани заедно за да го одбележите тој настан. Како што Вашите основачки документи и нагласуваат многу јасен про – евро атлантски пат за Вашата држава. Јас ве замолувам и ве охрабрувам да продолжите по тој пат, согласно принципите на Вашите основачи. Овој пат никогаш не бил лесен. И повторно денеска предизвиците се големи. Да работиме заедно за подобра заедничка иднина, ние сметаме на ВМРО-ДПМНЕ особено денеска на Вашиот роденден. Среќен роденден, порача Лопез Истуриз.

Коронавирус