сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 46
home Вести

Честитка на ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп по повод денешниот празник

Честитка на ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп по повод денешниот празник

Денеска е 23-ти Октомври – Денот на Македонската револуционерна борба, и по тој повод ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп упати честитка која во продолжение ви ја пренесуваме интегрално:

„Нека е честит овој голем празник!
Празник кој претставува симбол за еден континуитетот на една одамна
започната борба за самостојна, независна, суверена Република Македонија. Овој
вековен идеал го наследивме од нашите предци, овој вековен идеал треба да го
негуваме за нашите идни поколенија.
Нека ни е вечен Денот на Македонската револуционерна борба!“

Коронавирус