петок, 23. јули 2021. Вести денес: 10
home Вести

Чаир и натаму со најмногу заболени, еве колку случаи на коронавирус има во другите општини

Чаир и натаму со најмногу заболени, еве колку случаи на коронавирус има во другите општини

Скопје и Тетово се градовите во Македонија со најголем број на случаи позитивни на коронавирус.

Активни случаи во Скопје има 1.698, согласно последните информации од Институтот за јавно здравје, додека во Тетово бројот на активни случаи изнесува 325.

Чаир е скопска општина со најголем број позитивни активни случаи на коронавирус, 394. Следуваат Гази баба со 156, Бутел 144, Сарај и Центар со 137, Аеродром 135 активни случаи на Ковид-19.

Коронавирус