четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 64
home Вести

Чагоровска: Не е познат датумот кога ќе пристигнат вакцините

Чагоровска: Не е познат датумот кога ќе пристигнат вакцините

Жаклина Чагоровска од Националниот електронскиот систем Мој термин, во вечерашното гостување во емисијата „Топ Тема“ на телевизија телма, буквално ја разобличи лагата на министерот за здравство Венко Филипче, кој изјави дека е потпишан договор за кинески вакцини, а вакцинирањето ќе започне во февруари.

Имено, Чагоровска, одговарајќи на новинарското прашање дали е познат датумот кога ќе пристигнат овие вакцини рече:

„Се уште не е познат, јас ја немам таа информација, но сите се надеваме и се подготвуваме дека во многу брзо време ќе пристигнат и ќе започнеме со вакцинирањето“, вели Чагоровска.

ЕУРО 2020

Македонија