петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Чад го зацрни небото: Камион гори на пат кај Велес (ВИДЕО)

Чад го зацрни небото: Камион гори на пат кај Велес (ВИДЕО)

Црн, густ чад ги запира возачите. На патот Велес-Лизово гори камион.

Очевидци за КУРИР велат дека горењето на камионот почнало од гумите.

Запалениот камион на патот, според информациите, ќе остане цела вечер.

Најнови вести

Коронавирус