сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 8
home Вести

Централен одбор на СДСМ во недела

Централен одбор на СДСМ во недела

За во недела е најавен Централен одбор на СДСМ, каде што ќе бидат донесени одлуки, најави портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов.

– Согласно одлуката на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, разрешени се 78 претседатели на oпштинските огранизации на СДСМ, односно сите претседатели на општинските организации на партијата.

Коронавирус