петок, 31. март 2023. Вести денес: 136
home Вести

Централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

Централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи централен митинг во Скопје со почеток во 19 часот на Плоштад Филхармонија.

Од партијата најавуваат дека на митингот свое обраќање ќе имаат Данела Арсовска, независен кандидат за градоначалник на Град Скопје, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова на Македонија“ и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.