недела, 11. јуни 2023. Вести денес: 0
home Вести

Целосен прекин на сообраќајот Крушево-Прилеп и Крушево-Демир Хисар

Целосен прекин на сообраќајот Крушево-Прилеп и Крушево-Демир Хисар

Сообраќајот на патниот правец Крушево-Прилеп и Крушево-Демир Хисар е во целосен прекин за сите видови на возила поради врнежи од снег, соопшти АМСМ.

Поради врнежи од снег воведена е забрана за тешки товарни возила на планинскиот превои Ѓавато, Буково, Стража и Пресека.

Најнови вести