сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 43
home Вести

Целосен прекин на магистралниот пат Кичево-Скопје

Целосен прекин на магистралниот пат Кичево-Скопје

Патниот правец Кичево-Скопје беше во преин од 10 часот утрово поради случена сообраќајна несреќа.

„На 01.03.2020 година од 09:50 часот на магистралниот пат Кичево-Скопје, кај Крапчин Дол, поради случена сообраќајна незгода, сообраќајот е во целосен прекин“, информираат од АМСМ.

Моментално на магистралниот пат Кичево-Скопје, кај
Крапчин Дол, сообраќајот кој беше во целосен прекин, сега се одвива со наизменично пропуштање на ПМВ.

Коронавирус