сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 123
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Вести

Целиот регион го пренесе рекетирањето на Боки 13: Италијанските медиуми во шок, српските зачудени како женска торба собра милион евра

Целиот регион го пренесе рекетирањето на Боки 13: Италијанските медиуми во шок, српските зачудени како женска торба собра милион евра

По објавеното видео во италијанските медиуми денеска од рекетирањето на Боки 13 и Зоки Кичеец целата држава остана во неверување.

За видео снимката се заинтересираа и сите регионални медиуми.

Српските медиуми на големо ја пренесоа веста од видеото во кое Боки 13 зема рекет од неверојатни милион и половина евра од бизнисменот Орце Камчев.

„Вака Боки 13 излегува од вила со еден милион евра во куфер“

„Шок снимка! Боки13 вака рекетира! Во женска торба Луј Витон стави милион евра и си замина“

„Милион евра во Луј Витон торба: Шок снимка откри како Боки 13 рекетирал бизнисмени…“, се само дел од насловите во српските медиуми.

Веста за рекетирањето го објавија и босанските медиуми „Хабер“ и „Аваз“, како и речиси сите албански медиуми.

Инаку веста прва ја објави италијанскиот весник „Ла Верита“.

Парламентарни избори 2020