среда, 30. септември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Цели сектори и илјадници работници, надвор од кругот на мерките за помош на владата

Цели сектори и илјадници работници, надвор од кругот на мерките за помош на владата

Ова се факти кои според ВМРО-ДПМНЕ го одбележаа денот:

  1. Мицкоски преку Чулев ќе предлага мерки за граѓаните и бизнисот до владата.
  2. Мерките на владата не им помагаат на граѓаните и бизнисот. Работници од цели сектори нема да добијат субвенција за плата од државата.
  3. Заев излажа за одлагањето на кредитите. Граѓаните ќе треба да платат камата за одложување.
  4. Власта им зема 30 милиони евра од џеб на тутунарите. Субвенцијата за продаден килограм тутун што требаше да биде исплатена вчера не е исплатена.

Коронавирус