вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 82
home Вести

Цел Пробиштип на нозе! Oва не било… ова е историја македонска, историја за Пробиштип! (ВИДЕО)

Цел Пробиштип на нозе! Oва не било… ова е историја македонска, историја за Пробиштип! (ВИДЕО)

Пробиштип беше еден од градовите каде имаше голем број граѓани, кои излегоа да го изразат револтот за пазарењето на власта со македонската историја, и отстапките кои ги прави премиерот Зоран Заев кон Бугарија.

Низ улиците на Пробиштип се формираше километарска колона од возила, а граѓаните порачаа дека никој нема право да преговара со народните херои и народноослободителната борба.

Инаку ВМРО-ДПМНЕ вечерва организираше протести во 15 градови низ Македонија, а попладнево имаше и блокада на две раскрсници во Скопје.

Извор/ФОТО: Маркукуле.мк

Коронавирус