четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 137
home Вести

Царовска: Никола Димитров е рециклиран кадар на Груевски (ВИДЕО)

Царовска: Никола Димитров е рециклиран кадар на Груевски (ВИДЕО)

Во денешното издание на дебатната емисија „Само вистина“ на канал 5 телевизија Мила Царовска од СДСМ изјави дека Никола Димитров е рециклиран кадар на Груевски.

Таа претходно напаѓајќи го Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ велеше дека високите функционери на партијата се рециклирани кадри на поранешниот премиер на земјава, погледнете.

Коронавирус