четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 7
home Вести

„Бумбар“ урива рекорди на гледаност (ФОТО)

Вчерашната емисија во која се дебатираше за за законот за јазици привлече 42.361 гледачи, со рејтинг 2,24 и шер од 5.11 проценти.
„Бумбар“ урива рекорди на гледаност (ФОТО)

Контактната емисија „Бумбар“ на Тв Нова урива рекорди на гледаност. Граѓаните секојдневно гласаат и се јавуаат да коментираат теми од политичкиот живот па тоа придонесе гладаноста секојдневно да расте.

Па така вчерашната емисија во која се дебатираше за за законот за јазици привлече 42.361 гледачи, со рејтинг 2,24 и шер од 5.11 проценти.

Емисијата „Бумбар“ се емитува секој ден од 18 часот на Тв Нова.

 

Коронавирус