среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Бугарскиот заменик министер за надворешни работи тврди дека Бугарија не е единствената која ја стопира Македонија за влез во ЕУ

Бугарскиот заменик министер за надворешни работи тврди дека Бугарија не е единствената која ја стопира Македонија за влез во ЕУ

Бугарскиот заменик министер за надворешни работи тврди дека Бугарија не е единствената која ја стопира Македонија за влез во ЕУ.

-Сега се зборува дека Бугарија е единствената држава во ЕУ која ја стопира Северна Македонија. Нека се потсетат само неколку месеци претходно, имаше други страни кои исто така ги изразија своите резерви за почеток на преговорите. Важно, ние не сме единствен стопер на Македонија, истакна тој.

Најнови вести

Коронавирус