сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 29
home Вести

Брза помош и поликлиника Букурешт немаат струја од 18 часот, а не им работи ни парното

Брза помош и поликлиника Букурешт немаат струја од 18 часот, а не им работи ни парното

Одделот за Брза помош на скопските клиники од 18 часот наваму нема струја, исто како и поликлиниката Букурешт, дознава МКД.мк.

-Дознаваме дека се расипал трансформатор и сега клиниките работат на свеќи, а во нив не работи ни парното греење, пишува порталот.

Во службата функционираат само два мобилни телефони.

Најнови вести