понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Бројот на лица во самоизолација во земјава близу 10.000, регистрирани прекршувања на полицискиот час

Бројот на лица во самоизолација во земјава близу 10.000, регистрирани прекршувања на полицискиот час

Бројот на лица во самоизолација во последниве 24 часа достигна 9.964, а во државен карантин ставени се 31 лице, дознава Алсат.

Според информациите со кои располагаме, за време на синоќешниот полициски час регистрирани се 6 случаи на прекршување на мерката од страна на лица до 18 години, 6 од страна на лица постари од 67 години и 65 прекршувања од останати категории на граѓани.