вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 40
home Вести

Брнз: Задоволна сум што граѓаните учествуваат во демократски процес

Брнз: Задоволна сум што граѓаните учествуваат во демократски процес

Задоволна сум што ги гледам граѓаните на оваа земја како учествуваат во демократски процес. Тим од амбасадата на САД му се придружува на ОБСЕ, граѓанското општество и меѓународните набљудувачи за набљудување на изборите, и ќе бидат таму заедно со нив, напиша на Твитер, американската амбасадорка во Македонија, Кејт Брнз.

Коронавирус